Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Sąd zajmie się sprawą kierowcy oskarżonego o spowodowanie śmiertelnego wypadku pod Barczewem
Sąd zajmie się sprawą kierowcy oskarżonego o spowodowanie śmiertelnego wypadku pod Barczewem PDF Drukuj artykuł


Do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Pawłowi J. oskarżonemu m. in. o spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginęły dwie osoby.

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko Pawłowi J. oskarżonemu o spowodowanie wypadku, jak również prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości oraz pod wpływem środka odurzającego w postaci amfetaminy.

Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło w nocy 12 kwietnia 2021 r. na drodze powiatowej w pobliżu miejscowości Barczewko w gminie Barczewo. 18-letni Paweł J. miał kierować wówczas samochodem osobowym marki Skoda Felicia bez uprawnień, będąc w stanie nietrzeźwości (około 0,9 promila alkoholu we krwi) oraz pod wpływem amfetaminy. Razem z nim podróżowały jeszcze trzy inne osoby – jedna na przednim fotelu pasażera, a dwie na tylnej kanapie. Według ustaleń prokuratora, kierowca w pewnym momencie nie dostosował prędkości pojazdu do panujących warunków drogowych, stracił nad nim panowanie, po czym zjechał na pobocze i uderzył w znajdujący się przy drodze słup energetyczny. W rezultacie dwoje pasażerów siedzących na tylnej kanapie zmarło na miejscu zdarzenia.

Paweł J. w wyniku wypadku doznał również obrażeń w postaci m. in. urazu głowy. Będąc przesłuchiwanym w charakterze podejrzanego, nie przyznał się do przedstawionych mu zarzutów.

Powyższa sprawa została zarejestrowana pod sygn. akt II K 1614/21. Termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 22 listopada 2021 r.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.