Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Podejrzany o próbę zabójstwa nastolatki tymczasowo aresztowany
Podejrzany o próbę zabójstwa nastolatki tymczasowo aresztowany PDF Drukuj artykuł


Sąd Rejonowy w Szczytnie w dniu 16 listopada 2021 r. zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec Nikodema C. podejrzanego o usiłowanie zabójstwa młodej dziewczyny.

Prokuratura Rejonowa w Szczytnie skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o tymczasowe aresztowanie Nikodema C. podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Do zdarzenia tego miało dojść w nocy 14 listopada 2021 r. na terenie jednej z posesji w Szczytnie. Według ustaleń prokuratora, Nikodem C., działając z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia nastoletniej dziewczyny, miał przewrócić ją na ziemię, a następnie dusić ją rękoma oraz wielokrotnie kopać i uderzać pięciami w głowę, nawet po utracie przez nią przytomności, powodując u pokrzywdzonej ciężki uszczerbek na zdrowiu.

Sąd Rejonowy w Szczytnie w dniu 16 listopada 2021 r. przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec Nikodema C. tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

W ocenie Sądu, zebrany dotychczas w sprawie materiał dowodowy wskazuje na duże prawdopodobieństwo, że Nikodem C. dopuścił się popełnienia zarzucanego mu czynu. Zdaniem Sądu, odizolowanie podejrzanego od świadków oraz pokrzywdzonej na tym etapie postępowania jest konieczne dla zabezpieczenia prawidłowego toku śledztwa. Istnieje uzasadniona obawa, że podejrzany, któremu grozi surowa kara, pozostając na wolności mógłby wpływać na relacje świadków, w tym także tych jeszcze nieprzesłuchanych, uzgadniając z nimi wersję zdarzenia najkorzystniejszą dla siebie.

Postanowienie Sądu w tej sprawie nie jest prawomocne. 


Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 16 listopada 2021 r.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.