Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Areszt wobec podejrzanych o zabójstwo w Dobrym Mieście
Areszt wobec podejrzanych o zabójstwo w Dobrym Mieście PDF Drukuj artykuł


Sąd Rejonowy w Olsztynie postanowieniem z dnia 15 września 2021 r. zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Sylwestra S. i Łukasza B. podejrzanych o zabójstwo mieszkańca Dobrego Miasta.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ skierował do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do Sylwestra S. i Łukasza B. podejrzanych o zabójstwo Tomasza M. Obaj mężczyźni zbrodni tej mieli dopuścić się w nocy z 12 na 13 września 2021 r. w jednym z mieszkań w Dobrym Mieście.

Sąd Rejonowy w Olsztynie po rozpoznaniu wniosku prokuratora na posiedzeniu w dniu 15 września 2021 r. wydał postanowienie o zastosowaniu wobec Sylwestra S. i Łukasza B. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

W ocenie Sądu zgromadzony w sprawie materiał dowodowy w postaci m.in. wyjaśnień obu podejrzanych wskazuje na duże prawdopodobieństwo, że Sylwester S. i Łukasz B. popełnili zarzucany im czyn. W rezultacie Sąd uznał, że w stosunku do obu mężczyzn należy zastosować tymczasowe aresztowanie, aby zapewnić prawidłowy dalszy tok postępowania. Zdaniem Sądu, podejrzani mając świadomość swojej sytuacji w tym stawianego im zarzutu i grożącej im surowej kary, przebywając na wolności mogliby próbować w bezprawny sposób wpływać na zeznania świadków, jak również ukrywać się. Sąd wskazał przy tym, że obaj mężczyźni nie posiadają stałego miejsca zamieszkania.

Postanowienie w tej sprawie nie jest prawomocne i przysługuje na nie zażalenie.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 17 września 2021 r.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.